Do apartamentów w Grand Corvin 2 wprowadzają się właśnie pierwsi lokatorzy. To już ostatni budynek mieszkalny w projekcie osławionej Corvin Promenade. Wraz z jego oddaniem, zakończył się największy w Europie Środkowej projekt rewitalizacji tkanki miejskiej, który Cordia i związana z nią Grupa Futureal realizowały przez blisko dwie dekady. Deweloper zapowiedział już, że niedługo wystartuje w Budapeszcie z kolejną inwestycją typu urban regeneration. Podobne działania realizuje także w Polsce, gdzie drugie życie zyskują kultowe zakłady odzieżowe „Modena” w Poznaniu.
Ukończona po latach prac Corvin Promenade to najszerszy, a zarazem jeden z najdłuższych deptaków w Budapeszcie. Renowacja objęła w sumie 22 ha terenu, na którym wybudowano 2700 nowych mieszkań, 100 tys. mkw. powierzchni biurowej i 50 tys. mkw. powierzchni komercyjnej za łączną kwotę prawie 1 miliarda euro. Projekt zdobył międzynarodowe uznanie i kilka prestiżowych nagród. Jednocześnie wciąż trwają prace rewitalizacyjne w kwartale otaczającym promenadę. Cordia i Futureal realizują w okolicy jeszcze kilka inwestycji mieszkalnych i biurowych.
– Corvin Promenade to doskonały przykład projektu, które służy zarówno miastu i dzielnicy, jak i interesom mieszkańców. Dzięki rewitalizacji cena za metr kwadratowy mieszkania rośnie tu szybciej niż średnia w Budapeszcie. Od 2005 r., kiedy projekt się rozpoczął, zwiększyła się już 5-krotnie. Mieszkania przy Corvin Promenade można też wynająć za wyższą niż gdzie indziej kwotę – zauważa Áron Görög, dyrektor sprzedaży Cordii na Węgrzech.
Deweloper zapowiedział też, że już niedługo wystartuje w Budapeszcie z kolejnym projektem rewitalizacyjnym – Marina City, w wyniku którego zagospodarowane zostanie 10 ha nieużytków poprzemysłowych nad brzegiem Dunaju.
Cordia realizuje działania z zakresu urban regeneration także w Polsce. W Poznaniu na terenie byłych zakładów odzieżowych buduje osiedle mieszkaniowe, które estetyką wpisze się w klimat okolicznych kamienic. Niezagospodarowany od ponad dwóch dekad teren powróci do miasta wraz z aleją stuletnich platanów, historyczną pompą do wody, a w kolejnych fazach także z zabytkowym neonem, symbolem „Modeny”.