Powrót
default_feature_image
Zaaranżowanie wspólnej przestrzeni salonu z aneksem kuchennym jest częstym rozwiązaniem dla mniejszych mieszkań, gdzie trudno wydzielić odrębne pomieszczenie. Warto dodać, że otwarta przestrzeń pozwala też lepiej oświetlić mieszkanie naturalnym światłem. Aranżacja pokoju dziennego z aneksem stanowi jednak nie lada wyzwanie, w którym należy rozważnie rozlokować kilka funkcji w jednym pomieszczeniu. – Co zrobić, aby takie pomieszczenie było zarazem estetyczne i praktyczne?

 

Rozwiązań na zagospodarowanie salonu z aneksem kuchennym jest wiele i często osoby przymierzające się do aranżacji własnego wnętrza, czują się zagubione w podjęciu tego tematu. We współpracy z partnerską firmą KODO PROJEKTY I REALIZACJE WNĘTRZ  na warsztat bierzemy możliwości jakie oferuje nam taki układ mieszkania. Zdradzamy ponadto mnóstwo ciekawych i przydatnych pomysłów.

Sprawdź artykuł: MAŁY METRAŻ, WIELKIE ROZWIĄZANIA. JAK SIĘ URZĄDZIĆ NA NIEWIELKIEJ PRZESTRZENI?

 

Pochwała indywidualności

 

Serce domu, w którym spędzamy najwięcej czasu odpoczywając, przyjmując gości, gotując i spożywając posiłki, , powinno przede wszystkim koncentrować się na funkcjonalności, w której zachowana jest estetyczna spójność.

Planując przestrzeń salonu z aneksem staramy się wygospodarować strefy spełniające wszystkie niezbędne role. Jednak to od indywidualnych preferencji klientów zależą proporcje między nimi.

 

„Salon z aneksem jest praktyczny i uniwersalny. Podczas aranżacji pozwala idealnie dopasować proporcje poszczególnych stref do preferencji i stylu życia przyszłych mieszkańców”mówi Marta Magnowska, architekt w pracowni KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

 

Ważne, aby projekt wnętrza odpowiadał potrzebom przyszłego mieszkańca. Osoby, które często spożywają posiłki na mieście, zwykle rezygnują z obszernego stołu  jadalnianego. Stawiają raczej na dedykowanie większej przestrzeni pomieszczenia wypoczynkowi. Z kolei dla innych gotowanie jest ważną częścią życia, co często motywuje do powiększenia strefy kuchni i jadalni.

Polecany sposób na osiągnięcie większej powierzchni roboczej to zastosowanie wyspy kuchennej lub półwyspu, jako dodatkowego miejsca konsumpcji oraz przestrzeni do przyrządzania posiłków i przechowywania. Warto zwrócić uwagę, że jej szerokie możliwości zastosowania pozwalają też przygotowywać posiłki frontem do osób przebywających w salonie. W ten sprytny sposób wyspa kuchenna integruje mieszkańców i pozwala cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.

Stół zintegrowany z wyspą

 

Do optymalnego wykorzystania metrażu, możemy połączyć wyspę ze stołem jadalnianym.

 

pomysł na salon z aneksem

 

Mobilna Wyspa

 

Oddzielając strefę kuchni od jadalni możemy skonstruować ją tak, aby dostosowywała się do konkretnych sytuacji – np. podczas wizyty większej liczby gości.

porady wnętrza

 

Funkcjonalne rozmieszczenie mebli wypoczynkowych

 

Odpowiedni podział mebli pozwala zaakcentować strefę relaksu, w pokoju dziennym.

 

cordia porady salon z aneksem 

 

porady Cordia - salon z aneksem

 

 

Styl przede wszystkim

 

W kwestii wizualnej projektowanie salonu z aneksem kuchennym powinno, jak najbardziej ujednolicać stylistycznie wszystkie części przestrzeni. Do osiągnięcia tego efektu stosujemy podobne materiały, kolorystykę i ten sam materiał pokrycia podłogi we wszystkich strefach, dzięki temu otrzymujemy obraz jednego, spójnego i przestronnego wnętrza.

 

Wtopienie kuchni w całość

 

Rezygnacja z górnych szafek w części aneksu kuchennego pozwala zintegrować kuchnię z otoczeniem i stwarza dodatkową przestrzeń do wyeksponowania, np. ciekawego materiału na ścianie.

 

salon aneksem -praktyczne porady cordia

 

pomysł na aneks z kuchnią

 

Umieszczenie konstrukcji podwieszanej

 

Na przykład w formie stelaża z oświetleniem LED stanowi ciekawy pomysł na podział przestrzeni nadając designerskie wykończenie.

 

pomysł na salon z aneksem - Cordia