Powrót
default_feature_image

W Warszawie trwa budowa Horyzontu Praga, nowoczesnego apartamentowca, który już w 2021 r. stanie u zbiegu ulic Ostrobramskiej i Rodziewiczówny.

Horyzont Praga – nowy punkt na mapie stolicy

Horyzont Praga będzie miał aż 18 kondygnacji w wyższej części i 5 w niższej. Budynek zaprojektowany jest tak, aby z górnych pięter roztaczał się wspaniały widok na panoramę Warszawy. Każde mieszkanie zostanie wyposażone w loggię, taras lub balkon, a lokale na parterze – w ogródki. W budynku znajdzie się wysokie, reprezentacyjne lobby, a także zielone patio.

Dopracowane w każdym detalu części wspólne są tym, co wyróżnia projekt. Na korytarzach o podwyższonym standardzie (od 13 kondygnacji wzwyż) znajdą się tapety ścienne, wykładziny, kinkiety. W projekcie przewidziano cichobieżne windy i rozwiązania energooszczędne. Co więcej, mieszkańcy będą mogli też korzystać z rowerowni, boksów rowerowych i parkingu z wyodrębnionymi miejscami dla aut elektrycznych.

Horyzont Praga pomieści 164 mieszkania od 35 do 128 mkw. To drugi po Zielonym Bemowie projekt Cordia Polska w Warszawie i szósty w Polsce.

Praga-Południe. Dobre miejsce do życia

Rozwój tej dzielnicy jest dynamiczny i staje się ona coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do życia. W okolicy już teraz znajdują się liczne ścieżki rowerowe, kawiarnie, restauracje, kino. Jest też infrastruktura dla rodzin z dziećmi – szkoły, przedszkola i przychodnie. W miarę, jak w dzielnicy będą powstawały  nowe mieszkania tego typu punktów pojawi się zapewne jeszcze więcej.

Ale już teraz mieszkańcy nie mogą narzekać na brak galerii handlowych (niedaleko jest m.in. Atrium Promenada, King Cross Praga, C.H. Gocław) ani miejsc do spacerowania (Park nad Balatonem, Park „Leśnika”, Olszynka Grochowska). Do dyspozycji są także liczne pływalnie, klub tenisowy, kluby fitness i siłownie.

Atutem Pragi-Południe jest też szybki dojazd do innych rejonów Warszawy. Podróż z Horyzontu Praga do centrum będzie trwała 13 minut, do służewskiego „Mordoru” 25 minut, na lotnisko – 20 minut. Bliskość Trasy Siekierkowskiej i krajowej „dwójki” zapewnią natomiast łatwy wyjazd z miasta.

Nowe mieszkania w Warszawie sprzedają się najszybciej

W stolicy najlepiej sprzedają się kawalerki i małe, dwupokojowe mieszkania – kupowane zarówno w celach inwestycyjnych, jak i na własny użytek. Jeśli kupującemu zależy na tym, żeby mieć z czego wybierać, zwykle „rezerwuje” dany lokal jeszcze przed rozpoczęciem budowy albo na jej bardzo wczesnym etapie.

Deweloperzy w stolicy właściwie nie oferują gotowych mieszkań i zwykle w momencie uzyskania pozwolenia na użytkowanie 90, a nawet 100% lokali w danym projekcie ma już swojego właściciela.

Sprzedaż mieszkań w Horyzoncie Praga jest prowadzona w Salonie Sprzedaży Osiedla na Ostrobramskiej 73F, a także w centralnym salonie sprzedaży Cordii w warszawskiej Hali Koszyki. Nowe mieszkania  w Warszawie zostaną przekazane właścicielom już w 2021 r.