Powrót
default_feature_image

Wrzeszcz od lat utrzymuje się w pierwszej trójce gdańskich dzielnic, które najczęściej trafiają do wyszukiwarki portalu Otodom.pl. Tylko w 2018 r. oddano tu do użytku prawie 7 tys. nowych mieszkań! Nic dziwnego – ta klimatyczna, pocztówkowa dzielnica, pełna starych willi i zielonych skwerów, ma wiele do zaoferowania mieszkańcom. 

Wrzeszcz to dzielnica, którą pokochało wielu mieszkańców Gdańska. Łączy tradycję z nowoczesnością: dobrą infrastrukturę usługową i komunikacyjną z zielenią i historycznym klimatem dawnego letniska. Wciąż można tu znaleźć wiele zabytków i pomników przyrody, choć w dzielnicy stale powstają nowe inwestycje. Jak mieszka się w tej części Gdańska? Jej mocną stroną są zdecydowanie: komunikacja, tereny zielone i bogata oferta kulturalna i usługowa.

Komunikacja z innymi dzielnicami Gdańska

Ogromną zaletą Wrzeszcza, o której często wspominają jego mieszkańcy, jest dogodna komunikacja z centrum i innymi dzielnicami Gdańska, a także z Gdynią i Sopotem. To właśnie ze względu na nią tak dobrze się tu żyje. Do pracy, szkoły czy na spotkanie ze znajomymi można dotrzeć liniami PKP i SKM, a także tramwajem, autobusem i – naturalnie – samochodem. Z dworca kolejowego Gdańsk Wrzeszcz można też śmiało ruszać w podróże po Polsce.

Jaśkowa Dolina. W sąsiedztwie starych willi

Infrastruktura Wrzeszcza jest znakomita, pomimo że spory jego fragment zajmują urokliwe parki, skwery i tereny leśne. Zieleń pokrywa aż 40% dzielnicy! Wyjątkowym miejscem pod tym względem jest Jaśkowa Dolina – historyczna, niezwykle zielona część Wrzeszcza, którą wypełniają wiekowe wille i miejskie pałacyki z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. To tutaj, w zacisznej dolince leżącej wśród polodowcowych pagórków, osiedlali się lub stawiali letnie rezydencje dawni gdańscy bogacze.

Dziś to jedna z najpiękniejszych części miasta. Na jej terenie leży rozległy, prawie 200-letni Park Jaśkowej Doliny, w którym mieści się m.in. Teatr Leśny.Właśnie w jego otulinie powstaje najnowszy projekt Cordii w Polsce i pierwszy w Trójmieście – Villa Jaśkowa Dolina.  Jej przyszli mieszkańcy będą mieli pod nosem znakomite miejsce na przejażdżkę rowerową, rodzinny piknik czy poranny jogging!

Dobra infrastruktura

Wrzeszcz to nie tylko tereny spacerowe i dawne letnisko. Dzielnica ma też swoją handlową część, w której znajdziemy m.in. Galerię Bałtycką, Manhattan czy Metropolię. Przy ul. Słowackiego działa też Gdański Bazar Natury, gdzie można znaleźć ekologiczną żywność i produkty regionalne. Mieszkańcy mają też do dyspozycji bogatą ofertę kulturalną, którą zapewniają m.in. Teatr Miniatura i Garnizon Kultury. Do listy zalet należy dopisać też szeroki wybór restauracji i punktów usługowych. Wrzeszcz to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic w Trójmieście, która jednak zdołała zachować swój historyczny układ!

Wrzeszcz to też dzielnica przyjazna dla rodzin z dziećmi. Na jej terenie znajdują się liczne żłobki, szkoły i przedszkola, a także place zabaw i parki naukowo-muzyczne. Wrzeszcz przecina też kilka ścieżek rowerowych, których sieć jest stale rozbudowywana.