Powrót
default_feature_image

Mieszkanie kupujemy z różnych powodów. Powiększyła się nam rodzina i szukamy większego metrażu, „uciekamy” z przytulnego rodzinnego domu i idziemy „na swoje” czy też jako inwestor chcemy na  nieruchomości zarabiać, wynajmując ją innym. Choć każdy cel jest nieco inny, to jednak wiele argumentów, które decydują o wyborze idealnego mieszkania jest wspólnych. Zwracamy oczywiście uwagę na koszt, rodzaj budownictwa, rozkład mieszkania, lokalizację i dostęp do placówek oświaty, medycznych i kulturalnych. Jednak osiedli, które spełniają podstawowe wymogi, jest wiele. Co wtedy? Czy nie zwracamy uwagi na coś ekstra, wyjątkowe atuty położenia nieruchomości, unikatowe cechy, które nas przekonają do zakupu?

Mieszkania na Bemowie są coraz częściej poszukiwane, może dlatego, że charakteryzują się czymś wyjątkowym. Sprawdźmy 5, nieco mniej znanych i branych pod uwagę, atutów osiedli na Bemowie, jednej z dzielnic położonej na obrzeżach Warszawy:

Zielono, choć w mieście – dostęp do parków, placów zabaw, rezerwatów przyrody

Dzielnica Bemowo to przestronne miejsce. Chociaż kojarzy się często z osiedlami czy też ruchliwymi ulicami, takimi jak Górczewska, Połczyńska, to nie zapominajmy o tym, że Bemowo pozostaje rozległą dzielnicą pełną zieleni. Powstające tu mieszkania to dobry wybór ze względu na to, że poza dogodnym dojazdem do centrum i świetnym miejscem wypadowym za miasto, znajdziemy tu cały szereg zielonych atrakcji. Przykładem może być słynny fort Bema, który w 2002 r. zrewitalizowano. Nad fosami zbudowano malownicze mosty, wytyczono nowe alejki i ścieżki rowerowe. Kolejną zieloną atrakcją jest Park Górczewska, który rozciąga się od strony ul. Lazurowej w głąb miasta. Park Górczewska mieści piękny amfiteatr im. Michaela Jacksona, urocze alejki i nowoczesne place zabaw. W granicach Bemowa mieści się także dziki Las Bemowski, w którym można głębiej odetchnąć od zgiełku miasta. W obręb lasu wchodzą dwa rezerwaty „Łosiowa Łąka” oraz „Kalinowa Łąka”, poza tym można tam znaleźć miejsca przeznaczone na ogniska, place zabaw czy ścieżki zdrowia.

Kameralna zabudowa sprzyja wypoczynkowi

Nowo powstające w granicach Bemowa osiedla to projekty, które mają przynosić spokój, wyciszenie oraz komfortowe warunki zarówno rodzinom, jak i singlom. Osiedle Zielone Bemowo, które znajdzie  się na ul. Lazurowej będzie miejscem kameralnym. Budynki z niską zabudową stworzą intymną, rodzinną atmosferę. Wewnątrz zabudowań znajdzie się miejsce dla klimatycznego ogrodu, placu zabaw oraz siłowni pod gołym niebem. Metraże będą atrakcyjne dla każdego. W zależności od potrzeb można kupić mieszkanie od 38 do nawet 118 m2.

Czytaj także: Nowoczesne mieszkania – jak sprawdzić czy życie na nowym osiedlu będzie komfortowe?

Mieszkania na Bemowie kuszą atutami przedmieść

Dzisiaj od mieszkań położonych w większych aglomeracjach coraz częściej oczekuje się, by umożliwiały ono pełne wyciszenie, możliwość komfortowego relaksu, którego nie zakłóca szum i zgiełk ulic. Jednocześnie istotny jest nierozerwalny kontakt z żywym miejskim organizmem – łatwym dostępem do pracy, szkół, szpitali, ośrodków kulturalnych czy zielonych terenów. Właśnie dlatego budowane osiedla projektowane są tak, by spełniały wszystkie te wymogi.

 Kulturalna strona Bemowa

 Wydawałoby się, że tylko Śródmieście, Żoliborz lub Praga dostarczają mieszkańcom Warszawy, i nie tylko, najlepsze atrakcje kulturalne w stolicy. Mają swoje słynne teatry, w których grają popularni, rozpoznawalni i wybitni aktorzy, odbywają się tam niezapomniane koncerty klubowe i mają miejsce wernisaże słynnych artystów. Ale Bemowo ma coś swojego, coś czego może pozazdrościć każda inna dzielnica. Lotnisko Warszawa-Babice to miejsce, w którym organizowane są najsłynniejsze imprezy plenerowe w mieście. To na płycie lotniska rozgrzewały koncertowiczów takie sławy jak Michael Jackson, Madonna, AC/DC, Iron Maiden czy Metallica.

Na Bemowie działa także lokalnie, ale niezwykle prężnie Bemowskie Centrum Kultury, które ma świetną ofertę z teatralnymi porankami dla dzieci. Zajmuje się ono także folkiem, promując regionalne dźwięki pochodzące z całego świata. Znalazło się tam także miejsce dla popularyzacji efektownego tańca irlandzkiego.

 Shopping na Bemowie

 Cennym a nieco pomijanym atutem Bemowa jest fakt, że w obrębie granic dzielnicy znajduje się wiele centrów handlowych. To niezwykle istotny argument, który często sprawdzamy na mapie okalających mieszkanie obiektów. Na Bemowie znajdują się duże sklepy, takie jak np. Tesco Extra. Od osiedla Zielone Bemowo hipermarket dzieli zaledwie 1 km. Wprawdzie już na Woli, ale w dalszym ciągu bardzo blisko osiedla przy ul. Lazurowej mieści się Wola Park – duże centrum handlowe. Na Bemowie dostęp mamy również do dużej Galerii Handlowej Bemowo położonej tuż obok Cinema City. A cały kompleks znajduje się naprzeciw lotniska.

Daleko, a jednak blisko – dogodna komunikacja, łatwy dostęp do metra

Jeszcze niedawno położona na Bemowie i wspominana już ul. Lazurowa stanowiła granicę warszawskiej zabudowy. Dzisiaj na przestronnych polach powstają kolejne osiedla, które udostępniać będą przepiękne, funkcjonalne i estetycznie wykonane mieszkania. Skoro jest to skraj stolicy, to czy rzeczywiście będziemy mieli stamtąd dogodny dostęp np. do centrum miasta? W bezpośrednim sąsiedztwie już teraz znajdują się wygodne przystanki autobusowe i tramwajowe. Ul. Lazurowa bezpośrednio krzyżuje się z ul. Górczewską, która prowadzi do serca Warszawy. Wielkim atutem, o którym zdarza się zapomnieć, jest to, że zaledwie 400 m od osiedla znajdzie się wkrótce stacja metra. Ten argument będzie przemawiał nawet do studentów, którzy szukają mieszkań do wynajęcia. Stacja metra znacznie przybliży Bemowo nie tylko do centrum, ale jeszcze lepiej je skomunikuje z innymi dzielnicami (Żoliborzem, Pragą czy Mokotowem).

Stawiany znak zapytania przy pytaniu o kupno mieszkania na Bemowie można śmiało zamienić na wykrzyknik. To doskonała dzielnica, w której można się zakochać, a osiedla zapewniają spokój i bezpieczeństwo. Mamy tu dosłownie wszystko, czego potrzebujemy do codziennego życia. Nie brakuje zieleni, centrów handlowych, mamy dostęp do multipleksu czy teatru z urozmaiconym programem. Lokalizacja Bemowa umożliwia szybkie dotarcie do innych dzielnic miasta, tym bardziej, że w wkrótce dotrze tu druga linia metra. Jeśli zakup mieszkania rozważymy biorąc pod uwagę zaprezentowane atuty, podjęcie decyzji przyjdzie nam o wiele łatwiej.