Mieszkania w Krakowie. Supernova – w cieniu Tauron Areny, z widokiem na park Lotników Polskich

Osiedle Supernova zlokalizowaliśmy na granicy dzielnic Czyżyny i Grzegórzki. Nie był to bynajmniej wybór przypadkowy. Raczej lokalizacja elitarna, najlepsza jaką w danym momencie była dostępna w Krakowie. Co sprawiło, że tak właśnie myślimy?

Mieszkania w Krakowie w dobrej lokalizacji – Czyżyny i Grzegórzki

Obie zbiegające się tu dzielnice należą do starych dzielnic Krakowa, choć oficjalnie teren na którym znajduje się osiedle, został włączony w granice miasta dopiero po zakończeniu II wojny światowej. Zarówno Grzegórzki, jak i Czyżyny miały jednak istotne znaczenie o wiele wcześniej. Pierwsze wzmianki o tych podkrakowskich wsiach pochodzą z XII wieku. Szybko stały się one przedmieściami. W pobliżu dzisiejszej Supernovej mieściła się nawet karczma gdzie goszczono nawet króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Tuż przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości austriackie władze zdecydowały o rozbudowie infrastruktury wojskowej. Dotarła tu kolej, zbudowano fort Pszorna i koszary dla cesarskiej artylerii. Powstało też jedno z pierwszych na ziemiach polskich lotnisko. Grzegórzki włączono do Krakowa w ramach palnu Wielkiego Krakowa i przez krótki czas granica maista przechodziła tuż obok miejsca gdzie w przyszłosci miało powstać nasze osiedle.

Dzięki położeniu pomiędzy starymi dzielnicami Krakowa, a Nową Hutą dzielnice Czyżyny i Grzegórzki stały się miejscem dobrze skomunikowanym, ale też uniknęły gęstej zabudowy właściwej dla innych części miasta.

Szukasz mieszkania w Krakowie? Odkryj lokalizacje warte uwagi

Supernova – mieszkania w Krakowie w otulinie Parku Lotników

Park Lotników jest największym parkiem w Krakowie. Spośród terenów zielonych znajdujących się w granicach miasta ustępuje jedynie Laskowi Wolskiemu. Po jego wschodniej stronie znajduje się Akademia Wychowania Fizycznego z własnym stadionem, po północnej Muzeum Lotnictwa Polskiego, a po południowo-zachodniej Tauron Arena i własnie osiedle Supernova.

Solidna infrastruktura

Od lat 70-tych na Czyżynach budowano dużo, ale na szczęście zgodnie z przemyślanym planem. Cała dzielnica została dobrze wyposażona w placówki publiczne: szkoły, przedszkola, poczty.

Liczne niedawno jeszcze sklepiki i punkty usługowe spotkały natomiast bardzo silną konkurencję w postaci galerii handlowych i sklepów sieciowych. Obok osiedla znajdują się między innymi: Galeria Plaza Kraków, Decathlon i M1.

Choć nie jest to może Kazimierz, na Czyżynach nie brakuje sympatycznych pizzerii i kawiarni, gdzie można udać się w niedzielne popołudnie.

Dojazd i komunikacja z centrum Krakowa

Czyżyny znajdują się pomiędzy starymi dzielnicami i Nową Hutą. Przez dzielnicę, w pobliżu osiedla Supernova przechodzą ważne arterie komunikacyjne: ul. Mogilska/Jana Pawła II (tramwaje 4, 5, 9, 10, 44, 52) i Aleja Pokoju (tramwaje 1, 14, 22). Obie są na tyle blisko osiedla, by zapewnić dobrą komunikację, ale też na tyle daleko, by spokoju mieszkańców nie zakłócał ruch na tych uczęszczanych ulicach.

W ostatnich latach Kraków został znacznie lepiej wyposażony w drogi rowerowe i po dzielnicy można swobodnie poruszać się na dwóch kółkach.

Okolice Tauron Areny – mieszkania w Krakowie dobre pod inwestycje

Bardzo blisko osiedla Supernowa znajduje się najbardziej charakterystyczny punkt dzielnicy – ogromna, mieszcząca nawet 20 000 osób Tauron Arena Kraków. Obiekt został zaprojektowany w sposób bardzo elastyczny i może gościć imprezy różnego typu: od targów branżowych po zawody sportowe i występy artystyczne. Mieszkając w pobliżu warto więc zainteresować się areną i sprawdzić, kiedy warto ją odwiedzić.

Społeczność

Czyżyny mają swoich społeczników, dobrze zorganizowanych i starających się o to, by dzielnica była jak najbardziej przyjemna dla mieszkańców.. Mieszkańcy dążą do rozsądnych postulatów zachowania zieleni miejskiej i terenów rekreacyjnych, a spółkom takim jak nasza podpowiadają jak to zrobić.

Czyżyny są dzielnicą zrównoważoną pod względem urbanistycznym i infrastrukturalnym. Tereny pozostałe po lotnisku (dziś goszczącym Piknik Lotniczy) i jednostkach wojskowych zostały zagospodarowane nie na ciasną zabudowę, a na komfortowe osiedla i imponujące budowle jak Tauron Arena Kraków.

Ogłoszenie o przetargu - agencja PR

Cordia Management Poland, deweloper mieszkaniowy działający w kilku polskich miastach, wchodzący w skład międzynarodowej grupy deweloperskiej Futureal, poszukuje agencji PR...