Rozważasz mieszkanie na Bemowie? Zobacz jak zmieniają się warszawskie Jelonki

Bemowo jest starą dzielnicą Warszawy i jako takie ma dobrą, stabilną infrastrukturę. Dodanie jednego czy nawet kilku osiedli mieszkalnych nie wpływa szczególnie na część miasta zamieszkałą przez ponad 120 000 osób. Gdyby Bemowo było oddzielnym miastem, mieściłoby się w pierwszej 30-tce największych miast kraju. Do niedawna były w nim jednak także osiedla dosyć odległe od powszechnego wyobrażenia o dużym mieście.Warszawskie Jelonki - dobrze skomunikowana część Bemowa

Jelonki – jak wyglądały wcześniej?

Jelonki stanowiące dziś część Bemowa włączono do Warszawy dopiero w 1951 r, początkowo do dzielnicy Wola. Dopiero w latach 70-tych i 80-tych powstały tu pierwsze miejskie bloki, większość osiedla przedstawiała jednak zupełnie wiejski krajobraz. W miejscu gdzie dziś mogą Państwo zakupić nowoczesne mieszkania od spółki Cordia, jeszcze kilkanaście lat temu… uprawiano kapustę. Po zachodniej stronie ulicy Lazurowej (wówczas raczej drogi osiedlowej) rozciągały się pola uprawne. Nic dziwnego, że w okolicy niewiele było sklepów, nie wspominając już o punktach usługowych czy miejscach gdzie które warto odwiedzić w poszukiwaniu rozrywki.

Dlaczego poprawiła się infrastruktura na Jelonkach?

Miasta są stale modernizowane i rozbudowywane, tempo rozwoju bardzo różni się jednak w zależności od dzielnicy i osiedla. W ostatnich latach silnymi impulsami dla rozwoju Bemowa i samych Jelonek były:

  • Konieczność poprawienia wyjazdu z Warszawy i umożliwienia omijania miasta od strony zachodniej, które zaowocowały oddaniem nowoczesnego odcinka drogi krajowej S8, przechodzącego przez Jelonki i przecinającego ulicę Lazurową, na której znajduje się zbudowane przez nas osiedle.
  • Rozbudowa drugiej linii metra i plany przeciągnięcia jej aż do Jelonek. Poprawiło to znacznie dojazd, a także podniosło ceny gruntów i przekonało deweloperów do opłacalności inwestycji na tym osiedlu.
  • Dobra organizacja mieszkańców dotychczasowych osiedli, którzy wspólnie naciskali na przebudowę ulicy Lazurowej i którzy wzięli w swoje ręce rozbudowę infrastruktury okolicy.
  • Możliwość zakupienia stosunkowo tanich (jak na Warszawę) gruntów umożliwiła budowę kolejnych osiedli na Jelonkach, co z kolei dało impuls do tworzenia punktów usługowych i sprzedażowych.

Jak się mieszka w Jelonkach – stan aktualny

Jelonki przestały być przysłowiowym „końcem świata”. Dojazd samochodem jest już bardzo dobry. Komunikacja miejska póki co dodała dodatkowe linie autobusowe dojeżdżające na osiedle, ale największa zmiana ma dopiero nadejść wraz z planowaną stacją metra Lazurowa. Otwarcie II linii sprawiło na razie, że mieszkańcy mogą zaoszczędzić nieco czasu, przesiadając się po kilku przystankach z autobusu w metro, gdy jadą w stronę Centrum lub Pragi. Bardzo łatwo  jest dojechać na Jelonki spoza Warszawy.

Ilość sklepów i punktów usługowych na osiedlu w ciągu ostatnich lat nie tyle powiększyła się, co podwoiła. Wciąż nie jest ich tak dużo jak np. na Ursynowie, zwłaszcza wśród miejsc oferujących rozrywkę, ale widać wyraźną poprawę.

Przyszłość osiedla

Jesteśmy przekonani, że w ciągu kolejnych lat infrastruktura na Jelonkach będzie się poprawiać. Przekonanie to bierze się nie tylko z powszechnie znanych planów rozbudowy metra, ale też struktury wieku właścicieli mieszkań. Nie da się ukryć, że o poprawę infrastruktury najsilniej zabiegają osoby młode, które są właścicielami mieszkań i jednocześnie ich mieszkańcami. Najemcom i wynajmującym brak motywacji, by działać w celu poprawy infrastruktury. Młodzi właściciele najchętniej też otwierają własne firmy w okolicy.

Czytaj w temacie: Dzielnica z przyszłością – dlaczego warto inwestować w mieszkania na Bemowie?

Z naszych doświadczeń wynika, że większość kupujących stanowią właśnie ludzie młodzi, którzy zamierzają na Jelonkach mieszkać i mają ambicje. Dobrze wróży to przyszłości osiedla, które w ciągu kilkunastu lat przeszło już potężną przemianę.

Zobacz osiedle

Jak to wpływa na ceny mieszkań na Jelonkach?

Nie da się ukryć, że ceny gruntów, a wraz nimi ceny mieszkań i najmu na Jelonkach rosną. Bardzo możliwe, że trend utrzyma się nawet gdy w pozostałych częściach Warszawy mieszkania przestaną zyskiwać na wartości, co według większości ekspertów nastąpi już w tym lub przyszłym roku. Opłaca się kupić mieszkanie na Jelonkach choćby po to, by później je odsprzedać.

My polecamy jednak zamieszkać tu i cieszyć się poprawą infrastruktury.

 

Ogłoszenie o przetargu - agencja PR

Cordia Management Poland, deweloper mieszkaniowy działający w kilku polskich miastach, wchodzący w skład międzynarodowej grupy deweloperskiej Futureal, poszukuje agencji PR...