Powrót
default_feature_image

Firma Cordia, otrzymała właśnie prestiżową nagrodę CIJ Awards Poland 2021 za powstające w Gdańsku nowoczesne osiedle Villa Jaśkowa Dolina. Projekt Cordii został nagrodzony w kategorii Best Upcoming Residential Development.

 

CIJ Awards Poland

 

Konkurs CIJ Awards Poland odbywa się już od dwudziestu lat i cieszy się uznaniem na polskim i europejskim rynku nieruchomości, zarówno komercyjnych, jak i mieszkaniowych. Wyróżnia najbardziej inspirujące i najciekawsze inwestycje oraz stojące za nimi zespoły specjalistów, ale również nowatorskie koncepcje i rozwiązania. Rozstrzygnięcie dwudziestej edycji CIJ Awards Poland 2021 odbyło się 4 listopada w Raffles Europejski w Warszawie.

 

Cordia zdobyła nagrodę za projekt gdańskiego osiedla Villa Jaśkowa Dolina w kategorii Best Upcoming Residential Development. Jako laureat kategorii firma ze swoją inwestycją awansowała również do nominacji do nagrody Best of the Best CIJ HOF Awards w 2022 roku.

 

VILLA JAŚKOWA DOLINA

 

Villa Jaśkowa Dolina to premierowe przedsięwzięcie Cordii w Trójmieście. Bardzo się cieszymy, że to właśnie ten projekt został doceniony przez ekspertów. To nasza wyjątkowa realizacja, ale i wyjątkowy projekt w skali całego regionu – powstaje w niezwykłej lokalizacji, w sąsiedztwie historycznej, willowej zabudowy, tuż przy Parku Jaśkowej Doliny. Pracując nad projektem byliśmy zobowiązani nie tylko do stworzenia funkcjonalnych budynków mieszkalnych, ale do wykreowania przyjaznej przestrzeni umożliwiającej życie w symbiozie z otoczeniem inwestycji, a także do wpisania się w charakter i topografię miejsca – komentuje Michał Melaniuk, Prezes Cordia Polska.

 

Projekt zakłada powstanie ponad 200 mieszkań w 9 budynkach realizowanych w ramach dwóch etapów. Cordia zadbała również o zielone tereny, które stanowią aż 70% terenu całego osiedla. Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni urokliwy ogród zadbanej zieleni mający

4500 mkw., w którym znajdzie się miejsce dla 50 różnych gatunków roślin – w tym dla traw ozdobnych i pnączy. Dzięki ekologicznym rozwiązaniom, takim jak ogrody deszczowe wspomagające małą retencję, poidełka dla ptaków i hotele dla owadów, mieszkańcy Villi Jaśkowa Dolina będą mogli żyć w harmonii i przyjaźni z otaczającą ich naturą. Na osiedlu przewidziano również rozbudowane strefy rekreacji z leżakami, hamakami i biblioteką ogrodową, które z pewnością staną się ostoją odpoczynku dla mieszkańców i ich bliskich. Dzieci będą miały do dyspozycji wielofunkcyjne place zabaw ze zjeżdżalnią linową, a dorośli — siłownię plenerową, która stanie się idealnym miejscem na weekendową aktywność czy relaks po pracy. Wszystkie lokale na piętrach będą wyposażone w przestronne balkony, a te na parterze w ogródki o powierzchni do 200 mkw.

 

Osiedle wyróżnia się niezwykle dogodną lokalizacją. Jest blisko centrum miasta ze wszystkimi jego udogodnieniami, a jednocześnie jeszcze bliżej natury. Villa Jaśkowa Dolina łączy w sobie zalety mieszkania na osiedlu wielorodzinnym z przytulną atmosferą mieszkania we własnym domu. Realizowana jest w dwóch etapach. Zakończenie projektu planowane jest na trzeci kwartał 2023 r.

villa jaśkowa dolina cordia2

 

Stage II - View of the building 6BRecreation area