Powrót
default_feature_image

Rozpoczęły się odbiory mieszkań na warszawskim osiedlu Horyzont Praga. Kolejny projekt Cordii w stolicy powstał przy ulicy Celowniczej, u zbiegu ulic Rodziewiczówny i Ostrobramskiej – niedaleko planowanej stacji III linii metra. Na 17 piętrach znajdują się 164 mieszkania o metrażach od 35 do 127 m.kw.

Horyzont Praga to kolejne po Zielonym Bemowie ukończone przez Cordię osiedle w Warszawie i pierwsze po tej stronie Wisły, a dokładniej na Pradze Południe – jednej z najbardziej znanych i cenionych przez Warszawiaków dzielnic do życia. Horyzont Praga wyróżnia się wysokością – aż 17 pięter, które czynią realizację najwyższym budynkiem mieszkalnym w międzynarodowym portfolio dewelopera. Na korytarzach ostatnich sześciu pięter znalazły się tapety, wykładziny i kinkiety. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach zostały wyposażone w przestronne loggie z widokiem na panoramę Warszawy. Wrażenie robią dopracowane w każdym detalu części wspólne, w tym wysokie na dwa piętra reprezentacyjne lobby.

W ofercie Cordii jest dziś wiele projektów skierowanych do bardziej wymagającego klienta: Leśna Sonata w Sopocie, Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku czy Safrano w Krakowie. Jednak to Horyzont Praga był naszą pierwszą i zdecydowanie udaną próbą wejścia w ten segment rynku. Estetyka tego budynku, jakość jego wykończenia, elegancja zastosowanych rozwiązań sprawiają, że to niezwykle ważny projekt dla nas jako firmy i bardzo atrakcyjne miejsce do życia – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

W wyższej, dominującej części budynek Horyzontu Praga ma 17 kondygnacji, w niższej – 5. Dla wygody mieszkańców, parter w części przeznaczono na lokale usługowe. Klienci Cordii, którzy już odbierają klucze do swoich mieszkań w apartamentowcu, będą mieli do dyspozycji także dwukondygnacyjny parking podziemny z boksami rowerowymi i miejscami przeznaczonymi do ładowania samochodów elektrycznych. Wśród innych udogodnień znalazły się m.in. rowerownie, cichobieżne windy i zielone patio. Warto też wspomnieć o zastosowanych w projekcie rozwiązaniach ekologicznych, takich jak energooszczędne czujniki ruchu i oświetlenie LED, a także domek dla owadów, będący wynikiem współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich.

Zaletą osiedla jest też jego lokalizacja, oferująca szybki dostęp do innych dzielnic autobusami i samochodem, a w przyszłości także metrem, którego trzecia linia będzie przebiegała w pobliżu osiedla. Obecnie z Horyzontu Praga do centrum można dotrzeć w 13 minut. Bliskość Trasy Siekierkowskiej i krajowej „dwójki” zapewnia łatwy wyjazd z miasta.

W okolicy Horyzontu Praga znajdują się liczne ścieżki rowerowe, kawiarnie, restauracje, kino, a także szkoły, przedszkola i przychodnie. Niedaleko są też centra handlowe i ciekawe tereny zielone, jak Park nad Balatonem czy Olszynka Grochowska. Warto pamiętać, że Praga Południe to dzielnica, która w Rankingu Dzielnic OtoDom wyróżnia się bardzo pozytywnie pod względem infrastruktury zakupowej i dostępu do usług medycznych. W tej ostatniej kategorii okolica Horyzontu Praga wypada najlepiej w całej Warszawie. Praga Południe plasuje się też w pierwszej piątce dzielnic najbardziej przyjaznym dzieciom i pierwszej piątce dzielnic najlepszych do życia – nieustannie od 2017 roku.

Budowa osiedla Horyzont Praga trwała od września 2019 r. Za projekt odpowiada warszawska pracownia Latergrupa Architekci, a generalnym wykonawcą obiektu była firma Kalter.