Powrót
default_feature_image

Cordia rusza z nowym, warszawskim projektem. Przy ul. Kopalnianej na Bemowie powstanie kompleks pięciu budynków, w których znajdzie się łącznie 147 mieszkań od 40 do 120 mkw. Fantazja to trzeci projekt węgierskiego dewelopera w Warszawie i dziewiąty w Polsce.

 

Osiedle powstanie na ogrodzonym terenie z zadaszonym wejściem od ul. Kopalnianej. Utrzymane w skandynawskiej stylistyce, zostało zaprojektowane tak, by jak najpełniej realizować ideę wygodnego życia w mieście. Ciche i zielone, jest jednocześnie dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami miasta.

 

Fantazja to projekt doskonale dopasowany do oczekiwań stołecznego rynku. Tworzyliśmy go w oparciu o doświadczenia  Zielonego Bemowa – naszego pierwszego warszawskiego projektu. Pod wieloma względami osiedla są podobne. Zlokalizowane w tej samej dzielnicy, blisko planowanych stacji metra, są kameralne, z niską zabudową i dużą ilością zieleni. Zielone Bemowo cieszyło się ogromnym zainteresowaniem Warszawiaków i mamy powody sądzić, że z Fantazją będzie podobnie. Osobiście cieszy mnie też, że możemy dalej rozwijać się na rynkach, z których wyrośliśmy jako firma. Otworzyliśmy się na nowe miejscowości, w tym Gdańsk, Sopot i Poznań, ale nie chcemy zapominać o miastach, które już dobrze znamy i czujemy – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

 

Niska, 4-piętrowa zabudowa; biała elewacja z elementami w kolorze naturalnego drewna i zielone otoczenie osiedla sprawiają, że Fantazja to ciepły, kameralny projekt odpowiedni zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i aktywnych par i singli. Osobom, które poszukują nietuzinkowych, nowoczesnych rozwiązań spodobają się też fantazyjne, strzeliste dachy i wysokie, sięgające nawet 5-metrów mieszkania znajdujące się na ostatnich piętrach.

 

Zieleń i rekreacja

Projekt sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Z jednej strony, każdy lokal w ofercie jest wyposażony w loggię lub ogródek. Z drugiej – na terenie osiedla zaplanowano różnorodną zieleń, a wśród niej ławki i stojaki na rowery. Osiedle będzie wyposażone również w drewniane leżaki do użytku mieszkańców, a duży plac zabaw z piaskownicą, huśtawką i innymi atrakcjami zapewni zabawę najmłodszym. Co ważne, w projekcie przewidziano podziemny parking z bezpośrednim wjazdem z ul. Kopalnianej, co przełoży się na brak ruchu samochodowego wewnątrz osiedla.

 

Okolice Fortu Chrzanów, który położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Fantazji, zapewniają szereg możliwości aktywnego spędzania czasu. Ciche i zielone, zachęcają do długich wycieczek pieszych i rowerowych – w 10 minut można stąd dojechać rowerem do popularnego Parku Górczewska, a w 23 minuty – do Lasu Bemowo. W odległości 15 minut jazdy samochodem znajdują się obrzeża pięknej Puszczy Kampinoskiej.

 

Dobra lokalizacja w mieście

Nowy projekt Cordii powstaje w zachodniej części warszawskiego Bemowa – na Chrzanowie, w pobliżu planowanej stacji metra Połczyńska, która połączy dzielnicę ze wszystkimi częściami miasta. Bliskość krajowej S8 zapewnia możliwość szybkiego wyjazdu z Warszawy, a szybko rozwijające się centrum biznesowe przy Rondzie Daszyńskiego dzieli od ul. Kopalnianej zaledwie 15 minut jazdy samochodem. W podobnej odległości znajdują się też dwa duże centra handlowe: Blue City i Wola Park, a w nich sklepy, restauracje, siłownie i kina. W bliskiej okolicy są też liczne punkty usługowe, sklepy i markety – do najbliższego jest tylko 6 minut spacerem.

 

Intensywny rozwój Cordii w regionie

Deweloperem projektu jest Cordia Polska, spółka należąca do Grupy Cordia, która systematycznie wzmacnia swoją pozycję w regionie CEE. Jej działalność skupia się obecnie na trzech głównych rynkach: węgierskim, polskim i rumuńskim, ale firma myśli o ekspansji do innych krajów Europy. W 2019 r. uruchomiła pilotażowy projekt w hiszpańskiej Marbelli, a niedawno, we wrześniu, nabyła brytyjskiego dewelopera Blackswan za środki pozyskane w ramach drugiej, lipcowej emisji obligacji w Budapeszcie. Środki z pierwszej emisji z listopada 2019 r. zostały przeznaczone m.in. na zakup 93% akcji dewelopera Polnord SA w lutym i kwietniu 2020 r.

 

Za projekt odpowiada pracownia Latergrupa.