Powrót
default_feature_image

Cordia International Zrt., akcjonariusz posiadający 92,92% udziału w kapitale Polnord SA, ogłosiła 1grudnia 2020 r. publiczne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż pozostałych około 7,08% akcji spółki Polnord SA. Celem Cordii jest zwiększenie udziałów w spółce Polnord do 100% akcji pozostających w obrocie. Cena w wezwaniu została ustalona w wysokości 3,55 zł za akcję, zgodnie z wymogami Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, co stanowi kwotę znacznie powyżej ostatniej ceny rynkowej. 

Równolegle, mając na celu podjęcie decyzji o wycofaniu akcji spółki z publicznego obrotu, Cordia zawnioskowała o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenie akcjonariuszy Polnord SA. Działania te są zgodne ze strategią Cordii, która zakłada kontynuację restrukturyzacji Polnord SA i dalszą konsolidację działalności grupy Cordia w Polsce. Ten krok pozwoli na uproszczenie procedur, dalszą integrację zespołów oraz osiągnięcie synergii organizacji.  

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu rozpoczną się 21 grudnia 2020 r. i potrwają do 20 stycznia 2021r. Przewidywany termin zawarcia transakcji to 25 stycznia 2021 r., natomiast rozliczenie jest planowane na 28 stycznia 2021 r. Procesem zarządza Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego. Mogą do niego dołączyć także inne domy maklerskie w celu ułatwienia udziału klientom. 

Cordia jest członkiem Grupy Futureal i jednym z największych deweloperów mieszkaniowych w regionie – działa na Węgrzech, w Polsce, Rumunii, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Cordia początkowo nabyła pakiet kontrolny Polnordu, obejmując 63,7 mln akcji serii T w ramach emisji w grudniu 2019 r. Za podwyższeniem kapitału głosowali akcjonariusze Polnordu podczas nadzwyczajnego zgromadzenia, które miało miejsce 23 października 2019 r. Celem była stabilizacja bardzo trudnej sytuacji finansowej Polnord SA. Następnie, w lutym 2020 r., Cordia ogłosiła publiczne wezwanie na pozostałe akcje i zwiększyła swój udział w spółce do 92,92%. W konsekwencji zaangażowania Cordii, kondycja Polnordu ustabilizowała się i spółka była w stanie uregulować swoje zadłużenie. 

Zwiększając skalę działalności w Polsce, Cordia wnosi na krajowy rynek mieszkaniowy bogate międzynarodowe doświadczenie. Spółka jest wysoce ceniona przez klientów na wszystkich rynkach za wysokiej jakości produkty, które nie tylko oferują nowoczesną i wygodną przestrzeń do życia, ale także stanowią doskonałą inwestycję. Grupa zdobyła wiele międzynarodowych nagród, w tym “ULI Global Awards for Excellence”, “Best Mixed Use Project in Europe” od International Property Awards, Bloomberg TV, The New York Times “Best Purpose Built Project Worldwide” od International Real Estate Federation (FIABCI).